Delikat og moderne 3-roms leil. med god standard og vestvendt balkong - Attraktiv beliggenhet - Garasje

Asker-1386
Leilighet
Meglerinformasjon

Eiendomsmegler

Elisabeth Langset

Mobil:

95 99 76 29

Velkommen til Langenga 40!

Velkommen til en moderne og gjennomtenkt 3-roms andelsleilighet fra 2023, perfekt plassert i et trygt og barnevennlig område med lite trafikk og flotte grøntområder rett utenfor døren. Her kan barna leke fritt, samtidig som du har kort vei til både skoler, barnehager og et bredt utvalg rekreasjonsmuligheter - med både marka og sjøen lett tilgjengelig.

Leiligheten ligger i Asker, et område med svært god kommunikasjon til både Oslo og Drammen. Toget tar deg til Oslo på rundt 20 minutter og Drammen på ca. 12 minutter, og det er hyppige avganger hele dagen. I tillegg er det kort vei til både buss og E18 for deg som kjører bil.

Leiligheten holder en god standard og fremstår som lys og tidsriktig med moderne materialvalg og har en svært god planløsning med store vindusflater. Den består av entré, en stor og luftig stue med utgang til en solrik balkong på ca. 12 kvm, moderne åpent kjøkken med gode oppbevaringsløsninger, delikat bad, eget vaskerom og to soverom.

Verdt å merke seg:
- Ferdigstilt oktober 2023 med nybygg garanti som gjelder i 5 år fra 11.10.2023.
- Lekkert kjøkken fra Designa med integrerte hvitevarer
- Enstavs eikeparkett
- Balansert ventilasjon
- Garasjeplass
- Sportsbod
- Vestvendt balkong på 12 kvm
- Heis
- Vannbåren varme, varmtvann og internett inkl. i felleskostnader (akonto)
- Flotte fellesarealer med lekeplass og bilfrie veier
- Gangavstand til bussholdeplass

Beliggenhet

Langenga 40 ligger sentralt til med kort vei til skoler, barnehager, offentlig kommunikasjon og et godt utvalg servicetilbud. Nærmeste dagligvarebutikk er Rema 1000 i Morellveien, og med Asker sentrum like i nærheten har du alt du trenger innen rekkevidde. Sentrum byr på hyggelige gågater, moderne arkitektur og et bredt butikk- og servicetilbud - inkludert Trekanten kjøpesenter med både kjedebutikker og nisjebutikker. Asker kulturhus er en levende møteplass med kino, konsertsal, galleri og ulike arrangementer gjennom hele året.

Boligområdet grenser til vakre naturområder med skogkledde dalsider og ligger vendt mot det frodige landskapet rundt Einedammen. Mot nordøst åpner dalen seg mot fjorden og gir et flott utsyn over Oslofjorden. Det er kort vei til både Hvalstrand bad med sandstrand og stupetårn, og til Leangbukta med marina og båtplasser.

Risenga-området er et eldorado for den aktive - her finner du svømmehall, is- og idrettshaller, tennisbaner både inne og ute, samt en rekke fotballbaner og friområder. Vinterstid preparerer Skiforeningen skiløyper i området, og Vardåsen skisenter ligger like i nærheten. For sommeraktiviteter er Bondivann et populært utfartssted med bade- og rekreasjonsmuligheter, og Asker Golfklubb ligger kun 3,5 km unna for golfentusiaster.

Adkomst

Åpner du annonsen på finn.no finner du en kartskisse. Ved å trykke på kartet får du enkelt tilgang til en reiserute fra din startdestinasjon til boligen.

Det vil bli skiltet med visningsskilt fra Landkreditt Eiendom under annonserte visninger.

Fellestomt/uteområde

Felles eiet tomt for borettslaget på 2 350,1 kvm. Pent opparbeidet med gressplen, lekeplasser og bilfrie veier.

Innhold og standard

Leiligheten ligger i 2. etasje og består av følgende rom: Entré / gang, to soverom, stue/kjøkken med utgang til balkong, bad og vaskerom.
Leiligheten disponerer en sportsbod på ca. 5 kvm kjeller.

Entrè/gang:
Tiltalende entrè/gang med god plass for enkel lagring av yttertøy og sko i garderobeløsning.

Kjøkken:
Moderne og funksjonelt kjøkken med god benk- og skapplass. Kvalitetskjøkkenet er levert er fra Designa. Kjøkkeninnredningen har glatte fronter og belysning under overskap. Fliser mellom overskap og kjøkkenbenk. Nedfelt vask i rustfritt stål med ettgreps armatur. Integrerte hvitevarer fra Gorenje bestående av induksjonsplatetopp, komfyr, kombinert kjøl/fryseskap og oppvaskmaskin. Komfyrvakt og automatisk vannstopper er montert.

Stue:
Den åpne stue-/kjøkkenløsningen sørger for sosialt samvær når gjester er på besøk. I rommet er det vide vindusflater som sørger for naturlig lys, som i kombinasjon med den gode takhøyden skaper en meget god atmosfære. Den gode planløsningen gjør det enkelt å møblere etter ønske og behov. Det er god plass for et stort spisebord mellom kjøkken og stue, for hyggelige selskaper. Naturlig TV-krok med plass til sofagruppe, stuebord, TV og annen stueinnredning.  Fra stue/kjøkken finner du utgang til en solrik og romslig balkong, som blir en fin forlengelse av stuen på varme sommerdager.

Soverom:
Leiligheten har 2 gode soverom, begge vendt mot rolige omgivelser. Hovedsoverommet er luftig og romslig med praktisk garderobeløsning. Soverom nummer to er også av god størrelse med plass til seng og garderobe.

Bad:
Pent flislagt bad med dusjhjørne, speilskap med LED-lys over servant, baderomsinnredning i hvit utførelse med vask og ettgreps armatur samt vegghengt toalett.

Vaskerom:
Praktisk vaskerom med flislagt gulv, opplegg for vask/tørk maskin og god plass for ekstra lagring med garderobeinnredning

Bygningers arealer

Leilighet
Totalt BRA (bruksareal): 74 kvm

BRA-i totalt: 69 kvm
2. etasje: 69 kvm.

BRA-e totalt: 5 kvm
Kjeller: 5 kvm.

TBA totalt: 12 kvm

Informasjon om arealbegrepene Fra og med 1. januar 2024 er det innført nye arealkrav, arealbegrep og måleprinsipper for bygninger gjennom NS 3940:2023. Det innebærer bl.a. at tidligere begrep som p-rom (primærrom) og s-rom (sekundærrom) ikke lenger blir benyttet. De nye arealbegrepene for bolig er: BRA-i (Internt bruksareal) er areal innenfor omsluttende vegger. Det er for eksempel stue, soverom, kjøkken, entré, bad, innvendig bod og rom for kommunikasjon mellom disse. Dersom boligen består av en bruksenhet BRA-e (Eksternt bruksareal) er for eksempel en ekstern bod, kjellerstue med egen inngang, gjesterom, tilleggsbygg eller andre rom som tilhører boenheten, men som ikke er direkte tilknyttet det interne arealet. Tilleggsbygg kan være for eksempel garasje, naust eller utvendig bod.

BRA-b (Innglasset balkong) er innglassede balkonger, verandaer og altaner som tilhører boenheten. TBA (Terrasse- og balkongareal) er arealet av terrasser, altaner, verandaer og åpne balkonger som er tilknyttet boenheten. GUA (Gulvareal) og ALH (Areal med lav takhøyde) kan opplyses om dersom det er aktuelt for den spesifikke boligen. GUA og ALH skal bare oppgis sammen med BRA for å forhindre uklarhet om hva som er boligens bruksareal. Boligens bruksareal (BRA) utgjør totalt arealene for BRA-i, BRA-e og BRA-b, dvs.: BRA-i + BRA-e + BRA-b = BRA. Arealer for andre bygningstyper som ikke er bolig/fritidsbolig, f.eks. landbruksbygninger, opplyses som BRA (Bruksareal), og/eller BTA (Bruttoareal/Grunnflate). Ta kontakt med ansvarlig megler dersom det skulle være spørsmål knyttet til arealbegrepene.

Oppvarming, piper og ildsteder

Det er vannbåren gulvvarme på alle rom med unntak av bad/vaskerom som har elektrisk gulvvarme.

Reguleringsforhold

Eiendommen ligger under kommuneplan for Asker Id 2020100, 2023 - 2035 og er regulert til boligbebyggelse-blokkbebyggelse.
For mer informasjon om reguleringsforhold kontakt megler eller søk på saksnummer/adresse/gnr. bnr på plan- og bygningsetatens hjemmeside.

Informasjon om Borettslaget

Eierskiftemeldingen må inneholde om det er inkludert/kjøpt garasjeplass i Langenga Garasjesameie. Eget sameie med orgnr 931 883
119. Kostnad ved eierskifte av garasjeplass er kr 1328,-

Spesifikasjon av lån:
16367556998, DNB Bank ASA
Annuitetslån, 4 terminer per år.
Rentesats per 14.07.2025: 5.45% pa.
Antall terminer til innfrielse: 193
Saldo per 14.07.2025: 195 455 000
Andel av saldo: 0
Første termin: 30.12.2023Neste avdrag: 30.12.2043 ( siste termin 30.09.2073 )
Opprinnelig innfrielse lån (IN): 2 595 000
Nedkvittert saldo innfrielse per d.d. (IN): 2 595 000
IN-ordning: Det er anledning til å nedbetale på lånet den 15. mars og 15. september, forutsatt flytende rente. Usbl må kontaktes senest
to tuker før nedbetaling

Odel - Konsesjon

Det er ikke odel eller konsesjon på eiendommen.

Boligkjøperforsikring

Det gjøres oppmerksom på at forbrukerkjøpere har anledning til å tegne boligkjøperforsikring. Forsikringen gir kjøper bistand etter avhendingsloven og dekker all advokatbistand, skadetakster og utgifter til rettsapparatet. Forsikringen tegnes senest på kontraktsmøtet. Les mer om forsikringen i salgsoppgaven. Kjøpere som handler som ledd i næringsvirksomhet har ikke anledning til å tegne boligkjøperforsikring iht. vilkår fra forsikringsselskapet.

Oppgjør

Kjøpesum og kjøpers omkostninger, samt pantedokument tilknyttet eventuelt lån, skal være innbetalt til eiendomsmeglers klientkonto senest dagen før avtalt overtakelse. Hvis kjøper ikke ønsker en hjemmelsoverføring av eiendommen til seg, må det tas forbehold om dette i budet

Tilbud om lånefinansiering og forsikringer

Landkreditt Bank kan gi deg lånetilbud til finansiering av eiendommen. Våre meglere kan opprette kontakt mellom deg og en kunderådgiver i banken og som kunde hos oss lover banken en hurtig behandling av din låneforespørsel. Landkreditt Forsikring kan gi deg forsikringstilbud på eiendommen du velger å kjøpe. Samler du flere forsikringer hos Landkreditt Forsikring, kan du få inntil 23% rabatt.

Landkreditt Bank og Forsikring er lokalt til stede i store deler av Norge og tar gjerne bank- eller forsikringspraten hjemme hos deg.

Budgivning

Forbrukerinformasjon om budgivning er vedlagt i salgsoppgaven. Alle bud, budforhøyelser og budendringer skal inngis skriftlig til megler. Det første budet skal legitimeres og med budgivers signatur.Det første budet skal legitimeres og med budgivers signatur/BankID. Bud inngis fortrinnsvis via budgivningsplattformen Tryggbudgivning.no på nett hvor legitimasjon og signatur bekreftes ved å benytte e-signatur, eksempelvis BankID. Link til budskjema på Tryggbudgivning.no ligger tilgjengelig i nettannonsen på Finn.no, link kan også fås tilsendt av megler. Om ikke denne benyttes kan ordinært budskjema i salgsoppgaven brukes. Megler skal så snart som mulig bekrefte skriftlig overfor budgiver at bud er mottatt.
Bud som ikke er skriftlig, eller som har kortere akseptfrist enn til kl. 12.00 første virkedag etter siste annonserte visning, vil ikke bli formidlet til selger. Megler skal heller ikke formidle bud med forbehold om at budet eller forbehold i budet skal holdes skjult (hemmelig) for andre budgivere og interessenter. Et bud er bindende for budgiver når budet er kommet til selgers kunnskap. Selger står fritt til å akseptere eller forkaste ethvert bud, og er således ikke forpliktet til å akseptere det høyeste budet på eiendommen. Et bud er bindende for budgiver når budet er kommet til selgers kunnskap. Selger står fritt til å akseptere eller forkaste ethvert bud, og er således ikke forpliktet til å akseptere det høyeste budet på eiendommen. Megler skal, i den grad det er nødvending og mulig, informere de involverte i budrunden skriftlig om status i budgivningen.
Megler skal legge til rette for en forsvarlig avvikling av budrunden, og for at budene skal kunne bli behandlet og videreformidlet skriftlig til alle involverte parter må ethvert bud ha en tilstrekkelig lang akseptfrist. Selger må skriftlig akseptere budet før budaksept kan formidles til budgiver. Bud og senere budforhøyelser/endringer bør derfor ha akseptfrist på minimum 30 minutter fra budet inngis. Budforhøyelser bør derfor skje i god tid før fristens utløp. Selger og kjøper har krav på å få utlevert kopi av budjournalen straks etter at handel er kommet i stand. Alle som har inngitt bud på eiendommen kan på forespørsel få en kopi av anonymisert budjournal etter at budrunden er avsluttet.

Lovanvendelse og kontraktsbetingelser

Eiendommen selges etter reglene i avhendingsloven. Selgers eventuelle mangelsansvar og kjøpers undersøkelsesplikt reguleres av bestemmelsene i avhendingsloven kapittel 3. Det er vedtatt endringer i avhendingsloven som trådte i kraft 01.01.2022. Som følge av endringene vil det gjelde ulike regler, om kjøper er en forbrukerkjøper eller ikke. Dette er redegjort for nedenfor: Følgende gjelder ved salg til forbrukerkjøper*: * Med forbrukerkjøper menes kjøp av eiendom når kjøperen er en fysisk person som ikke hovedsakelig handler som ledd i næringsvirksomhet. For å få et best mulig beslutningsgrunnlag er det viktig å lese salgsdokumentene grundig før visning, og uansett før budgivning. Salgsoppgaven inneholder sentrale opplysninger fra eiendomsmegleren, tilstandsrapport fra bygningssakkyndig, egenerklæring fra selger og andre dokumenter med relevant innhold. Uavhengig av om det er lest eller ikke, regnes Kjøper for å kjenne til det som går tydelig fram av salgsdokumentene.
I tillegg til å sette seg grundig inn i dokumentene, oppfordres interessenter til å undersøke eiendommen nøye. Eiendommen kan ha en mangel dersom den ikke samsvarer med kravene til kvalitet, utrustning og annet som følger av avtalen, jf. avhendingsloven § 3-1. Videre vil eiendommen ha mangel dersom det er holdt tilbake eller gitt uriktige opplysninger om eiendommen som har virket inn på avtalen, jf. avhendingsloven §§ 3-7 og 3-8. Ved salg til forbrukerkjøper er det ikke anledning til å ta forbehold om at eiendommen selges "som den er" eller med lignende generelle forbehold. Forbehold om eiendommens tilstand som er spesifisert nok til å kunne innvirke på kjøpsvurderingen, anses likevel som en del av avtalen, og vil derfor ikke kunne påberopes som mangel jf. avhendingsloven § 3-9 (2) andre setning.
Hvis det ikke er avtalt noe særskilt, gjelder bestemmelsene i avhendingsloven §§ 3-2 til 3-6 om generelle krav til eiendommen, arealavvik og tilbehør. Disse bestemmelsene supplerer altså det som følger av avtalen. Boligens alder, type og synlige tilstand har betydning for hvilken kvalitet og stand som kan forventes. For eksempel kan det ikke forventes at en eldre bolig har samme tilstand som en ny eller nyere bolig. Eldre boliger er vanligvis bygget etter andre krav og med andre materialer, og vil i tillegg ha varierende grad av slitasje og skader som følge av blant annet bruk, værpåkjenninger og annen aldersforringelse. Skader og forringelser som er naturlige følger av dette vil normalt ikke bli ansett som kjøpsrettslige mangler.
Kjøper kan ikke gjøre gjeldende som en mangel noe kjøperen kjente eller måtte kjenne til da avtalen ble inngått. Dersom kjøperen før avtaleinngåelsen har undersøkt eiendommen, eller uten rimelig grunn unnlatt å følge oppfordringen om undersøkelse, kan kjøperen ikke gjøre gjeldende som mangel noe han burde blitt kjent med ved undersøkelsen. Det gjøres oppmerksom på at selv om det skulle være mangel ved eiendommen, må kjøperen selv dekke tap og kostnader opp til et beløp på 10 000 kroner (kjøpers "egenandel"/ "egenrisiko"), om ikke annet er sagt i loven. Kjøpers egenrisiko har ikke betydning for spørsmålet om det foreligger en mangel. Beløpet kommer imidlertid til fradrag i en eventuell utmåling av prisavslag eller erstatning dersom det er en mangel ved eiendommen som selger er ansvarlig for.

Følgende gjelder ved salg til noen som hovedsakelig handler som ledd i næringsvirksomhet (ikke-forbrukerkjøper): Dersom kjøper ikke er forbrukerkjøper selges eiendommen "som den er". Eiendommen selges i den forfatning den er under visning. Salget følger Avhendingsloven § 3-9: Endå eigedomen er selt 'som han er' eller med liknande allment atterhald, har eigedomen likevel mangel der dette følger av §§ 3-7 eller 3-8. Eigedomen har også mangel dersom han er i vesentlig ringare stand enn kjøparen hadde grunn til å rekne med ut i frå kjøpesummen og tilhøva ellers. Kjøper kan derfor ikke påberope seg noen andre bestemmelser etter avhl. Kapittel 3, enn det som følger direkte av § 3-9. Dette reduserer selgers ansvar etter avhendingsloven og vil være en del av kontraktsvilkårene, dersom man ikke reserverer seg mot avhl. § 3-9 ved budgiving. Informasjonen ovenfor om kjøpers undersøkelsesplikt, herunder oppfordringen om å undersøke eiendommen nøye, gjelder også for kjøpere som ikke anses som forbrukere.
Ved spørsmål, kontakt megler for mer informasjon. I alle tilfeller forutsettes det, med mindre annet er avtalt, at hjemmel overføres til kjøper ved overtakelse.

Matrikkeinformasjon

  • Gårdsnummer: 55
  • Bruksnummer: 814
  • Fylkesnummer: 32
  • Fylkesnavn: Akershus
  • Kommunenummer: 3203
  • Kommuneområde: Asker-1386
Les mer